Gå til indhold
FORSIDEN | FOR ANSATTE | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | SITEMAP |

Psykiatrien i Region SyddanmarkTil forsiden

Medlemmer af Klinisk Etisk Komite

Find dit KEK-medlem

Henriette Bruun, formand for KEK, speciallæge i psykiatri og Ph.d.-studerende, TIT Odense
Henritte.Bruun@rsyd.dk

Tlf: 2678 6595
På valg: august 2019

Signe Guldhammer Lystbæk, næstformand og KEK's sekretær, etisk konsulent
sgl@rsyd.dk

Tlf.: 2380 7740
Ansat i Administrationen

Tórhild Højgaard
Jurist
Ansat i Administrationen

Kristine Mikkelsen, psykolog, Lokalpsykiatri Haderslev
Kristine.Mikkelsen@rsyd.dk

 Tlf: 8174 1185
På valg: januar 2020

Jeanne Frydensberg, sygeplejerske, H4 Kolding
jeanne.frydensberg@rsyd.dk

Tlf.: 2072 7346
På valg: januar 2019

Rikke Sveistrup Andersen, afdelingssygeplejerske, Retspsykiatrisk Distriktpsykiatri Middelfart
Rikke.Sveistrup@rsyd.dk

Tlf.: 2440 4078
På valg: januar 2019

Alex Kørup, reservelæge og PhD.-studerende, Psykiatrisk Afdeling Kolding og Vejle
Alex.Korup@rsyd.dk

Tlf.: 6541 4265
På valg: januar 2019

Lene Rosenly, udviklingssygeplejerske, Psykiatrisk Afdeling Odense
Lene.Rosenly@rsyd.dk

Tlf.: 2127 9185
På valg: januar 2019

Per Hartvig Hansen, socialpædagog, Børne- og Ungepsykiatrien Odense
@rsyd.dk
Tlf.:
På valg: januar 2019

Marlene Findshøj, fysioterapeut, Afdeling for Traume og Torturoverlevere Odense
Marlene.Findshoj@rsyd.dk

Tlf.: 9944 4600
På valg: januar 2020


Tomasz Duchnowski, overlæge, Psykiatrisk afdeling Esbjerg
Tomasz.Duchnowski@rsyd.dk

Tlf.: 9944 6600
På valg: januar 2020

 

Anni Marschall Kristensen

Anni.Marschall.Kristensen@rsyd.dk
Tlf.: 99449610
På valg: januar 2020

Henriette Heide-Jørgensen, sygehuspræst ved psykiatriske afdelinger i Åbenrå og arresthuset i Sønderborg
Henriette.Heide-Jorgensen@rsyd.dk

Udnævnt af Psykiatriledelsen

Mette Hartmann, psykiatrisk sygeplejerske og patientrepræsentant
mette-hartmann@hotmail.com

Suppleant: Dorthe Randi Schmidt: Dortherandi@hotmail.dk

Udnævnt af EN-AF-OS

Kirsten Hansen, pårørenderepræsentant
kipa5500@hotmail.com

Suppleant: Karin Birch Lange Vejle@bedrepsykiatri.dk

Udnævnt af Dialogforum


 


Siden er sidst opdateret 16-5-2018



Psykiatrien i Region Syddanmark | Lille Grundet Hulvej 25, bygning P | 7100 Vejle | Kontakt